Hayatta kibirden kurtulmak çok önemli

2009 senesinde Turkcell’de pozisyonumun kapatıldığı söylendi. Ben ki o dağları delen çok başarılı Serkan’a bu yapılamazdı. Konunun benle ilişkisi bile yoktu organizasyonel bir değişimdi. Hemen haklarımı verin gideceğim dedim. İnsan kaynaklarındaki arkadaşlarım büyük bir çaba ile bana aynı seviyede 3 ayrı pozisyon önerdiler ama dinlemedim. 2 Genel Müdür Yardımcım “Serkan biz sana bizim bölümlerde pozisyon buluruz” dedi. Ben teşekkür edip, üzüldüğümü ve ayrılmak istediğimi ilettim.
Sonra ne oldu? 2008 krizi sonrası 2009 senesiydi, iş bulamadım. Mülakatlarda neden ayrıldın sorusuna verdiğim cevaplarda, sen anlat biz senin gönderildiğini biliyoruz gibi bir bakışla karşılaştım. Sonra kendi şarap dağıtım işimi yaptım. Sadece Bebek’teki Lucca’dan Turkcell maaşımı kazanırken, ithalatçı battı ve şarap teslim edemez oldum. Param da bitmişti. Turkcell’deki maaşımın %66’sına TTNET’te işe girdim. Burnum çooook sürtülmüştü. Sonra bana iş öneren 2 GMY’den biri bir pozisyon için davet etti. Uçarak geri döndüm.
Hayatta kibir’den kurtulmak çok önemli. Bunu öğrenmiş oldum. Youtube kanalıma üye olmayı unutmayınız…

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunlar ilginizi çekebilir
Daha Fazla

Toplantı senden değerli olabilir mi annem?

-Anne nasılsın? -İyiyim yavruuum -Yenibosna’ya gidiyorum. Bakırköy’den geçerken arayayım dedim. -Gelecek misin yoksa? -Toplantım var anne dönmem lazım…