Geri adım atmak güçlenmek için fırsattır.

Geri adım atmak güçlenmek için fırsattır.

Bugüne kadar geri adım attığım her zaman kazandım.

Garanti Bankası’nda Hazine’de çalışırken asker’e gidip döndüm. Dönüşte fikrine güvendiğim bir kişinin söylediği “Bankacılık Hazine değildir. Şube görmelisin” sözünden dolayı dönüşte Ticari portföy yöneticisi olarak şubeye başladım. İstanbul Demirciler Sitesi şubesi alışkın olduğum o nezih ofisten farklıydı tabi. Bugünün parasıyla 10.000 TL mevduatı olan kişi bir şeye kızıp giderim dediğinde, “8 ay önce 5 mio USD işlem limitim vardı. Sen neden bahis ediyorsun” diyemediğim durumlar oldu. Adam haklıydı 10.000 TL onun için çok değerliydi. Bense hazinede para mefhumunu kaybetmiştim. Çok konforlu bir alandan konforsuz alana geçmiştim.

Ama ne oldu? Bana 2 ay eğitim verdiler. Bilanço nasıl okunur? Mizan nedir? kalemleri ne anlama gelir? Kredibilite nasıl ölçülür? Satış nasıl yapılır? vb. eğitimler aldım. Tabi şubede olmak bana farklı endişelerde olan insanları tanıma fırsatı verdi. 8 ay dayanabildim. Sonra Genel Müdürlükte Nakit Yönetiminde açılan bir pozisyona başvurup konfor alanıma geri döndüm. Burada öğrendiğim finansal bilgiler her işimde fizibilite yaparken, firmaları batıran vergi yükünü hesaplarken, en önemlisi ebitda yönetirken çok işime yaradı. Hala kullanıyorum.

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar ilginizi çekebilir
Daha Fazla

Hayatta kibirden kurtulmak çok önemli

2009 senesinde Turkcell’de pozisyonumun kapatıldığı söylendi. Ben ki o dağları delen çok başarılı Serkan’a bu yapılamazdı. Konunun benle…